Liga Campionilor. Echipele calificate în semifinale

Tottenham Hotspur și Liverpool s-au calificat miercuri în semifinalele Ligii Campionilor la fotbal.
Tottenham Hotspur a fost învinsă de Manchester City în manşa a doua a sferturilor de finală, cu scorul de 4-3.
In minutul 90+3,  City a marcat pentru 5 la 3, dar golul înscris de Raheem Sterling a fost anulat în urma intervenţiei VAR pentru ofsaid la Aguero.
Tottenham merge mai departe grație  victoriei  din tur cu 1-0.
Și Liverpool s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor  după ce a învins-o aseară pe FC Porto cu scorul de 4-1,  în deplasare, în returul sferturilor de finală ale competiţiei.
Liverpool s-a impus și în meciul tur cu 2-0.
Marți seara, în semifinale s-au calificat Ajax Amserdam și Barceloona după ce  le-au eliminat pe Juventus, respectiv Manchester United.
În semifinale, Barcelona o va înfrunta pe Liverpool, iar  Tottenham pe Ajax Amsterdam.